Jak wybrać fotel do nauki dla dziecka?

Jak wybrać fotel do nauki dla dziecka?

​Coraz większa liczba dzieci ma różnorodne wady kręgosłupa. Warto zadbać o to, aby jednak zminimalizować szansę na ich wystąpienie czy też ich pogłębianie się, jeżeli już mamy z nimi do czynienia. I chociaż ciężko sprawdzać, czy nasze dziecko cały czas się nie garbi czy chociażby jak siedzi w szkole, to jedną z rzeczy, na którą mamy wpływ, jest postawa naszego dziecka w domu, także podczas nauki. Postaramy się przedstawić najważniejsze aspekty, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni fotel dla naszej pociechy, który pozytywnie wpłynie na zdrowie jej kręgosłupa. 

Wysokość

Najważniejszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać, to odpowiednia, regulowana wysokość fotela. Nogi dziecka podczas siedzenia powinny być zgięte pod kątem prostym a stopy powinny całą swoją powierzchnią opierać się na podłodze. Z racji tego, ze dzieci rosną – stan ten powinien być osiągalny w momencie, gdy fotel jest przynajmniej trochę obniżony. W innym przypadku może okazać się, że po dość krótkim czasie będziemy musieli wymienić go na nowy, wyższy.

Materiał

Kolejnym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał, z którego wykorzystany jest fotel. Jeżeli nasze dziecko będzie spędzać w nim długie godziny – w końcu fotel zapewne nie będzie służył tylko nauce i odrabianiu lekcji, ale pewnie również np. rozrywce przed komputerem – powinniśmy zdecydować się na materiał przewiewny. Z jednej strony dobrą opcją jest skóra naturalna, nie jest ona jednak najtańsza. Warto również zdecydować się na fotele wykonane z siateczki – są one niezwykle przewiewne, dzięki czemu plecy dziecka nie będą się pocić.

Oparcie i siedzisko

Kluczowym aspektem, zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy zadbać o kręgosłup naszego dziecka, jest odpowiednie dobranie oparcie. Powinno być ono odpowiednio dopasowane do jego pleców, zwłaszcza jeżeli mowa o odcinku lędźwiowym. Warto pamiętać również o możliwości jego regulacji.

W przypadku siedziska pamiętajmy, aby nie było ono ani nazbyt twarde i płaskie, ani zbyt miękkie i głębokie. Dziecko w fotelu po prostu nie może się zapadać.

Podłokietnik

Absolutnie niezbędnym elementem są podłokietniki – umożliwiają one zarówno wygodną zabawę, jak i naukę. Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zdecydować się na takie z opcją regulacji. Dzięki temu będziemy mogli idealnie dopasować je do potrzeb naszego dziecka, również w przypadku, kiedy podrośnie.

Kółka i stabilność

W przypadku, gdy decydujemy się na fotel obrotowy, warto pomyśleć o jego stabilności. Powinien on posiadać przynajmniej pięć kółek. Dodatkowo, powinny być one dopasowane do powierzchni, jaką dziecko ma w swoim pokoju – w takich sklepach jak np. E-Krzesło możemy zdecydować się zarówno na kółka do powierzchni miękkich (dywany), jak i również do powierzchni twardych. Dobór odpowiednich kółek pozytywnie wpływanie na komfort poruszania się po danej powierzchni.

Wygląd

O ile w przypadku foteli dla osób dorosłych w tym wypadku możemy chodzić na kompromisy, to w przypadku foteli dla dzieci zdecydowanie tego nie zalecamy. Fotel mu się naszemu dziecku po prostu podobać. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie funkcjonalny i dopasowany do potrzeb naszego dziecka – może okazać się, że nasza pociecha po prostu nie będzie chciała z niego korzystać Warto przed zakupem po prostu pokazać dziecku proponowane przez nas modele, aby mogło wybrać ten, który najbardziej wpasowuje się w jego gusta.

Dzięki takiemu podejściu będziemy pewni, ze fotel będzie podobał się dziecku i z chęcią zasiądzie w nim do nauki czy zabawy.

Gdzie kupić?

Poszukiwanie odpowiedniego fotela, spełniającego wszystkie wspomniane wyżej wymagania, może okazać się trudnym zadaniem. Jeżeli ktoś będzie stawał przed takim wyzwaniem, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu e-krzeslo.com.pl. Posiadają oni w swojej ofercie dziesiątki różnych modeli krzeseł dla dzieci, ale i nie tylko – poszukując fotela dla siebie również powinniśmy zapoznać się z ich ofertą.

Co ważne, w sklepie tym istniej możliwość wybrania do konkretnego modele np. odpowiednich kółek czy odpowiedniego obicia. Dzięki temu znacznie prościej i szybciej uda nam się wybrać fotel idealny, z którego zarówno my, jak i nasze dziecko, będziemy niesamowicie zadowoleni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *