Krzesła biurowe – jakie wybrać i gdzie je kupić?

Krzesła biurowe – jakie wybrać i gdzie je kupić?

​Pod nazwą „krzesła biurowe” większość osób odnajduje wyłącznie krzesła czy fotele obrotowe, w których się pracuje. Warto jednak pamiętać, ze w biurze znajdziemy wiele innych foteli oraz krzeseł, o różnych zastosowaniach. Nie możemy w końcu zapominać o krzesłach do sal konferencyjnych czy tych do poczekalni. W naszym artykule opiszemy wszystkie z nich, jednocześnie podpowiadając, na co zwracać uwagę podczas ich zakupu oraz gdzie warto ich szukać. Zapraszamy do dalszej lektury!

Krzesła do poczekalni

Zacznijmy właśnie od nich – to w końcu na nie w pierwszej kolejności trafiają osoby, które odwiedzają nasze biuro. Warto zaznaczyć już na samym początku, że często są znacznie lepszym rozwiązaniem, niż sofy. Głównie dlatego, że te drugie zajmują więcej miejsca, jednocześnie, w przypadku oczekiwania kilku obcych sobie osób – na pewno będą się one czuły bardziej komfortowo podczas oczekiwania na osobnych krzesłach, niż wspólnej kanapie.

Same krzesła powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów i być stosunkowo wygodne. W tym miejscu pamiętajmy jednak – zazwyczaj osoby w nich siedzące nie będą spędzać tak zbyt wiele czasu, krzesła więc nie muszą być przystosowane do spędzania w nich wielu godzin. Ważne jest również to, aby były one łatwe do czyszczenia – dlatego też wiele firm decyduje się na krzesła z plastiku. Często też montowane są one na jednej ławie – zapewnia im to solidność, z drugiej strony będziemy pewni, że nikt ich nigdzie nie przestawi czy nie pożyczy.

Krzesła konferencyjne

To kolejny rodzaj krzeseł, na których się skupimy. Podczas ich zakupu powinniśmy skupić się na ich solidności, wyglądzie oraz wygodzie. Pamiętajmy, że w sali konferencyjnej wszystkie krzesła (a przynajmniej większość) powinny być takie same – dzięki czemu sam fotel nie będzie nikogo faworyzował. Co więcej, powinny być dopasowane pod względem wyglądu do samej sali konferencyjnej. Nie zaszkodzić też, jeżeli tylko tego chcemy, aby sam wygląd był prestiżowy, co na pewno wpłynie pozytywnie na zdanie o nas gości z zewnątrz, którzy odwiedzą ową salę.

Same konferencje czy spotkania wymagają dużej uwagi, pamiętajmy więc, aby krzesła były wygodne, Dzięki temu pracownicy będą mogli skupić się na słuchaniu lub prezentowaniu treści, nie na tym, że zaczyna doskwierać im dyskomfort. Pamiętajmy również, że same spotkania mogą trwać naprawdę długo!

Krzesła i fotele obrotowe

Przez wiele osób uważane są za jeden z najważniejszych elementów każdego biura. I jest w tym sporo racji! Specjaliści twierdzą, że wygoda pracy, na którą w końcu tak bardzo przekłada się fotel czy krzesło, w którym dany pracownik siedzi, przekładają się na jego zaangażowanie, zadowolenie z pracy oraz na wyniki, które dany pracownik potrafi osiągnąć. Jak widać – inwestycja w krzesła wysokiej jakości jest naprawdę opłacalna. Zwłaszcza że również pod względem finansowym powinna nam się ona zwrócić z nadwyżką!

Na co jednak zwrócić uwagę, gdy kupujemy krzesła i fotele biurowe? Przede wszystkim – ergonomia. Fotel powinien mieć możliwość jak najdokładniejszego dopasowania do potrzeb danego pracownika. Podstawa to regulowana wysokość, nie powinniśmy też zapominać o regulowanym oparcia. Same podłokietniki są niezwykle potrzebne, ale warto pomyśleć również o tych z możliwością regulowania ich wysokości.

Idąc dalej, musimy pamiętać o przewiewności oparcia. Postawienie na skórę naturalną jest opcją doskonałą, niestety też dość kosztowną. W przypadku ograniczonego budżetu warto rozważyć fotele wykonane m.in. z przewiewnej siateczki. Wszystko po to, aby plecy naszego pracownika jak najmniej się pociły.

Samo oparcie powinno być wygodne, warto też pomyśleć o zagłówku. Konieczne jest również to, aby siedzisko było miękkie, jednak ani płytkie, ani nazbyt głębokie – w tym wypadku warto poszukiwać złotego środka. Wszystko to razem sprawi, że praca w nowo zakupionym fotelu będzie dla naszych pracowników prawdziwą przyjemnością, co na pewno docenią!

Gdzie jednak warto poszukiwać foteli i krzeseł do naszego biura? Naszym zdaniem doskonałym wyborem okaże się internetowy sklep E-krzesło. W jego ofercie znajdziemy zarówno fotele, jak i krzesła konferencyjne, te do poczekalni, a także te do pracy biurowej. Zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej i zapoznania się z ich szeroką ofertą. Niezależnie od budżetu – każdy znajdzie tam rewelacyjne rozwiązania dostosowane do jego możliwości finansowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *