Jak wybrać najlepsze krzesło biurowe?

Jak wybrać najlepsze krzesło biurowe?

​Czy wybór krzesła biurowego jest rzeczą prostą? Zdecydowanie nie! Podczas zakupu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele aspektów – dzięki temu uda nam się kupić krzesło, które nie tylko spełni nasze wymagania, ale również sprawi, że praca (czy rozrywka) w nim będzie dla nas, i naszego kręgosłupa naprawdę wygodna.

Im więcej czasu będziemy spędzać w fotelu biurowym, tym bardziej powinniśmy się przyłożyć do znalezienia opcji naprawdę wygodnej i ergonomicznej. Codziennie 8 godzin siedzenia w fotelu, który nie jest odpowiedni, to prawdziwa katorga dla naszego kręgosłupa. Jak więc wybrać fotel biurowy?

1) Regulacje i ergonomia

Powinniśmy zwrócić uwagę, czy krzesło jest stabilne oraz, czy posiada opcję regulacji wysokości. Na szczęście obecnie jest to standardowe rozwiązanie. Dodatkowo powinniśmy sprawdzić, czy krzesło posiada podłokietniki oraz, czy są one regulowane. W przypadku mniejszego budżetu wystarczą te bez opcji zmienny ich wysokości, ale w przypadku większych kwot powinniśmy szukać fotela, który już je posiada.

Sam fotel powinien też być ergonomiczny, czyli po prostu dostosowany do naszego ciała i jego wymaga. Sprawdźmy, czy siedzisko nie jest za małe lub za duże, czy regulacja spełnia nasze oczekiwania. Warto zastanowić się również nad zagłówkiem, zwłaszcza jeżeli będziemy dużo pracować przy komputerze.

Koniecznie musimy również zwrócić uwagę na oparcie. To kluczowy element, który powinien być dobrze dopasowany do naszych pleców. Tyczy się to zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Oparcie powinno być też odpowiednio miękkie, podobnie jak siedzisko, jednak często w tym przypadku kluczowe są osobiste preferencje danego kupującego.

2) Materiał

To, z jakiego materiału będzie wykonany nasz fotel, nie jest obojętne. Da się to odczuć zwłaszcza w momencie, w którym temperatury są bardzo wysokie. Warto postawić na skórę, jednak zdajemy sonie sprawę, że jest to rozwiązanie po prostu drogie. Jeżeli budżet nam na to nie pozwala, przewiewny materiał (czy specjalna siateczka) również się sprawdzą – w tym przypadku kluczowe jest, aby nasze plecy „oddychały”. Nie chcemy w końcu, aby pociły się nadmiernie i niemal przyklejały do oparcia naszego fotela.

Nie zapominajmy również o wytrzymałości oraz łatwości czyszczenia danego materiału. Jeżeli zdecydujemy się na kolor jasny, a druga opcja będzie dla nas kluczowa. Sprawdźmy, czy dany materiał wygląda na solidny i czy nie będzie się pruł, dziurawił czy łuszczył. Sprawdźmy również, czy będziemy mieli możliwość wyczyszczenia danego fotela np. wilgotną ściereczką.

3) Wytrzymałość

Jeżeli poszukujemy rozwiązania na lata, to powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy cały fotel wykonany jest z materiałów dobrej jakości oraz, czy są one dobrze spasowane. Sprawdźmy też na jak długi okres udzielana jest gwarancja na dany produkt – w wielu przypadkach jest ona dłuższa, niż standardowe 2 lata, co dla wielu kupujących może się okazać bardzo istotną kwestią.

4) Indywidualne preferencje

W wielu przypadkach, podczas zakupów foteli biurowych, szukamy opinii i rekomendacji, czy to u znajomych, czy też w internecie. Pamiętajmy jednak, że w przypadku foteli bardzo istotne są indywidualne preferencje danego kupującego. Zwróćmy uwagę, że fotel, który jest wygodny dla mężczyzny o wzroście 190 cm, niekoniecznie będzie dobry dla niskiej kobiety. W tym przypadku pamiętajmy, że siedząc w fotelu, nasze nogi powinny zginać się w kolanach pod kątem 90 stopni.

Podobnie jest z kwestią miękkości oparcia czy siedziska lub jego powierzchnią – dlatego, jeżeli mamy takie możliwości, szukajmy rad u osób np. o podobnej posturze ciała.

Czy dobry fotel musi być drogi?

Odpowiedź na pewno ucieszy wiele osób – nie! Jeżeli zdecydujemy się na zakupy w internecie, to na pewno uda nam się znaleźć dobry fotel nawet w przypadku, gdy nasz budżet jest ograniczony. Pamiętajcie, że warto odwiedzić sklep E-krzeslo.pl – mają oni bardzo rozbudowaną ofertę i znakomite ceny. Niezależnie od wymagań czy zasobności portfela, na pewno uda Wam się znaleźć u nich odpowiedni model fotela.

Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ich ofertą! Stosując powyższe rady będziecie pewni, że uda Wam się kupić fotel biurowy, który spełni Wasze, nawet olbrzymie, wymagania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *