Jak wybrać krzesła do biura i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jak wybrać krzesła do biura i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

​Czy zakup krzeseł biurowych, z perspektywy firmy, jej działań i wyników, jest decyzją istotną? Coraz więcej specjalistów deklaruje, że jest to bardzo ważny aspekt, o którym powinniśmy pamiętać! Czemu krzesła biurowe są takie istotne, jak je wybrać i na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Zapraszamy do dalszej lektury!

Zacznijmy od najważniejszych faktów – wygodny i ergonomiczny fotel to nie tylko zwykły (a dla niektórych, niestety, po prostu zbędny) komfort dla pracowników. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie krzesło biurowe pozytywnie wpływa na efektywność danego pracownika oraz na jego wyniki. Do tego, jest ona bardziej zadowolony z pracy oraz swojego pracodawcy. Jak widać, efektów jest naprawdę wiele i zdecydowanie możemy zaliczyć je do tych, nie ukrywajmy tego, dużego kalibru. Dlatego, naszym zdaniem, inwestycja w odpowiednie fotele biurowe jest wydatkiem, który bardzo szybko nam się zwróci.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Jak już wyżej wspominaliśmy – ważna jest wygoda i ergonomia. O ile tej pierwszej nie musimy tłumaczyć, to druga to po prostu określenie dotyczące dopasowania, w tym wypadku krzesła biurowego, do psychofizycznych wymagań danego człowieka. Jak jednak tego dokonać?

Przede wszystkim, warto postawić na wszelakie regulacje. Regulowana wysokość fotela – to oczywiście podstawa, zalecamy jednak na niej nie poprzestawać. Idźmy dalej, warto zastanowić się nie tylko nad regulowanymi podłokietnikami (sama ich obecność w przypadku fotela biurowego, w opcji nieregulowanej, jest absolutną podstawą!), ale również na regulowanym oparciem czy samym zagłówkiem. Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom każdy z pracowników będzie mógł dopasować fotel do swoich wymagań. Co ważne, gdy dany pracownik się zmieni lub po prostu fotel zmieni właściciela, nowy będzie mógł bez najmniejszych problemów dostosować dany fotel do swoich, nawet zupełnie innych, wymagań.

Warto jednak pamiętać, że regulowane elementy to nie wszystko. Jeżeli chcemy, aby fotel służył nam długo, musimy postawić na trwałość i odpowiednie materiały. Często im wyższa cena, tym na lepszą jakość łożysk, plastików czy skóry możemy liczyć – warto mieć to na uwadze. Pamiętajmy również o tym, aby sam fotel był przewiewny, w końcu wiele godzin w nim spędzonych, zwłaszcza a gorące dni, możemy przysporzyć naszym pracownikom całkiem sporego dyskomfortu. Dobrym rozwiązaniem będzie oczywiście fotel skórzany, jeśli jednak przekracza on nasze możliwości finansowe – przewiewna siateczka również się sprawdzi. Wszystko po to, aby plecy naszych pracowników pociły się jak najmniej!

Czas na dwie ostatnie rady – pamiętajcie o tym, aby decydować się na oparcie ze specjalnie dostosowanym odcinkiem lędźwiowym (każdy kręgosłup będzie wdzięczny za takie rozwiązanie!) oraz o tym, aby samo siedzisko było wygodne, jednak ani nazbyt płaskie, ani głębokie. W tym wypadku wskazane jest postawienie na tak bardzo znany złoty środek.

Czy to musi dużo kosztować?

Wymieniliśmy wiele naprawdę pomocnych rad, jednak powyższe pytanie na pewno pojawiło się już jakiś czas temu w Waszych głowach. Pewnie cena nie byłaby problemem, gdyby zakupy dotyczyły jednego fotela, ale np. wymiana krzeseł w całym biurze – tutaj zakupy stają się znacznie większe. Na szczęście odpowiedź brzmi NIE!

Nawet pomimo niskiego budżetu, cały czas możemy zdecydować się na fotele dobrej jakości. Nie będziemy ukrywać, że droższe rozwiązania będą lepsze i na pewno lepiej spełnią wskazane wyżej porady, jednak zdajemy sobie sprawy, że nie każda firma może sobie na to pozwolić.

Jeżeli poszukujecie odpowiednich foteli biurowych, niezależnie od budżetu, zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu E-krzeslo.com.pl. Mają bardzo szeroką ofertę, dzięki czemu każdy znajdzie w niej ofertę idealnie dopasowaną do swoich wymagań. Dodatkowo, możemy liczyć na naprawdę bardzo korzystne ceny! Do tego wysoka jakość i często długie gwarancje. Wszystko to składa się na ofertę, obok której po prostu nie można przejść obojętnie.

Gwarantujemy, że niezależnie od budżetu i ilości potrzebnych foteli, zdecydowanie się na E-Krzesło będzie znakomitą decyzją. Potwierdzają to liczni klienci, którzy z chęcią do nich wracają – i Ty dołącz do ich grona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *