Jak wybrać odpowiednie krzesła i fotele do biura?

Jak wybrać odpowiednie krzesła i fotele do biura?

​Czy jest to zadanie proste? Naszym zdaniem – nie. Różne krzesła czy fotele w danym miejscu pracy będą spełniały różne funkcje, będą przeznaczone dla różnych osób. Postaramy się przedstawić wszystkie aspekty, nad którymi powinna zastanowić się osoba, która w odpowiedni sposób chce wyposażyć dane biuro. Jak jednak dzielimy fotele i krzesła, które znajdują się w naszych firmach?

Najpopularniejszy podział prezentuje się następująco:

Fotele i krzesła obrotowe
– Krzesła do sal konferencyjnych
Krzesła do poczekalni

Prezentując poszczególne z nich, będziemy opierać się na ofercie sklepu E-krzesło, jednego z liderów w swojej branży, posiadającego w swojej ofercie tysiące foteli oraz krzeseł do różnorodnego zastosowania, biurowego i nie tylko.

Fotele i krzesła obrotowe.

To rodzaj krzeseł, które są wykorzystywane najbardziej intensywnie, przez nas, jak i również przez naszych pracowników. Ich wybór jest kluczowy dla funkcjonowania firmy. Dobrze dobrane, ergonomiczne krzesło, ma wpływ na wygodę pracownika, jego zdrowie oraz w dalszej perspektywie – również na efekty jego pracy. Dlatego właśnie ich wybór jest tak ważny.

Gdy poszukujemy krzeseł obrotowych dla naszych pracowników, powinniśmy pamiętać przynajmniej o kilku aspektach. Pierwszym z nich jest stabilność, to rzecz oczywista. Krzesło powinno posiadać również regulowaną wysokość, nie tylko samego fotela, ale również podłokietników. Położenie oparcia również powinno móc być modyfikowane. Materiał, z którego fotel jest wykonane, powinien być przewiewny. Wszystko po to, aby plecy naszych pracowników się nie pociły. Docenią oni również, na pewno, fakt dostosowania oparcia do ich odcina lędźwiowego oraz obecność zagłówka, chociaż nie jest ona konieczna. Na sam koniec warto skupić się na tym, aby krzesło było wykonane z wysokiej jakości materiałów i było po prostu wytrzymałe – pamiętajmy o tym, że będzie ono niezwykle intensywnie eksploatowane!

Krzesła do sal konferencyjnych.

To kolejne modele, które są zakupywane do firm, głównie tych większych, które swoje sale konferencyjne posiadają. Decydując się na ich zakup, powinniśmy pamiętać o tym, żeby stawiać na ich wygodę. Każda osoba, która w nich zasiądzie, powinna się skupić na pracy i informacjach, które powinna przedstawiać lub przyswajać, nie myśleć o tym, że krzesło, w którym siedzi, sprawia jej dyskomfort.

Kolejnym ważnym aspektem są również kwestie wizualne. Fotele te powinny być w większości identyczne, do tego dopasowane do otaczającego nas wnętrza. W końcu z sali konferencyjne będą korzystać nie tylko nasi pracownicy, ale również osoby z zewnątrz. Dzięki temu cały wizerunek sali konferencyjnej wpłynie na naszą korzyść i przedstawi nas np. jako profesjonalnego i poważne partnera w biznesie.

Krzesła do poczekalni.

Gdy decydujemy się na krzesła do poczekalni, również nie powinniśmy zapominać o ich wygodzie. W końcu niewygodne krzesła mogą już na wstępie zrazić do nas odwiedzające nas dopiero osoby. W tym przypadku możemy również zdecydować się na ławki – kilka krzeseł połączonych ze sobą, czy nawet na wygodne sofy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaką działalność prowadzimy, jacy goście nas odwiedzają i jak prezentuje się sama poczekalnia.

W przypadku małej ilości miejsca warto zdecydować się jednak na krzesła lub ławki. Goście, którzy przychodzą osobno, zapewne też osobno będą chcieli oczekiwać, więc zdecydowanie się na kanapy sprawi, że ich niewielka ilość przyczyni się to tego, że goście w niekomfortowej atmosferze będą siedzieli razem na jednej kanapie. Do takiej sytuacji nie powinniśmy dopuścić!

Wizualnie oczywiście wszystkie krzesła powinny pasować do wnętrza, w którym się znajdą. Nie zapominajmy również o wytrzymałości – problemy z tymi krzesłami czy ławami również mogą mieć wpływ na nasz wizerunek. Warto również zastanowić się nad kwestią utrzymania ich w czystości – w przypadku np. sof będzie to na pewno znacznie trudniejsze niż w przypadku krzeseł plastikowych.

Duży wybór, duże możliwości!

Jak widać, każde z miejsc w naszej firmie potrzebuje innych krzeseł i foteli, które będą spełniały inne wymagania. Pamiętajmy o tym, gdy planujemy zakup. Na szczęście, niezależnie od naszych preferencji, bardzo szeroka oferta takich sklepów jak E-krzesło, sprawia, że możemy być pewni, że wszystkie z nich uda nam się spełnić. Konkurencyjne ceny sprawiają, że jest to miejsce, które na pewno warto odwiedzić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *