Fotel biurowy – na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Fotel biurowy – na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Czy fotel biurowy to zakup prosty? Niestety, wielu osobom wydaje się, że tak – prawda jest jednak inna. Każdy z foteli składa się bowiem z wielu elementów, które tylko dobrze dobrane, zapewnią nam – czy np. naszym pracownikom – komfort jego użytkowania. Co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na zakup? Zapraszamy do dalszej lektury!

Przede wszystkim, pamiętajmy, że od danego fotele będzie zależała wygoda i efektywność pracy, czy to nasza, czy naszych pracowników. Dlatego, naszym zdaniem, przesadne oszczędzanie na fotelach biurowych jest błędem. Oczywiście nie sugerujemy, żeby od razu, po odwiedzeniu danego sklepu, zaczynać poszukiwania od „Sortuj od ceny najwyższej”. Po prostu dobrze jest zastanowić się nad naszymi wymaganiami co do fotela, a potem, bez zbędnych oszczędności naleźć taki, który je spełni. Dalecy jesteśmy od zachęcania do przepłacania!

Ergonomia

To słowo klucz w przypadku poszukiwaniu wygodnego fotela do pracy czy rozrywki. Ergonomiczny to taki, który dostosowany jest do człowieka, jego specyfiki i wymagań. Na to określenie składają się m.in. takie elementy jak odpowiednia wielkość siedziska, regulowana wysokość samego fotela czy np. regulowane podłokietniki. Wszystko po to, aby dana osoba mogła dostosować fotel do swoich potrzeb. W końcu inaczej ustawi go ktoś, kto ma 160 cm, inaczej ktoś, kto ma ich aż 195. Pamiętajmy o tym, kupując fotel! Wszelakie elementy ruchome czy podlegające regulacji są mile widziane!

Materiał

Powinniśmy pamiętać również o tym, że dany fotel powinien zostać wykonany z materiału, który będzie wytrzymały. Nie jest to jednak jedyne stawiane przed nim wymagania. Pamiętajmy o tym, że prawdopodobnie ktoś w danym fotelu będzie pracował przynajmniej 8 godzin dziennie w trakcie upalnego lata. Z tego powodu fotel powinien być przewiewny. W końcu nikt nie chce, aby do oparcia po prostu się przyklejał. Oczywiście dobrym rozwiązaniem będzie na pewno fotel skórzany, do tego jego wytrzymałość prezentuje się znakomicie, jednak w przypadku ograniczonego budżetu – równie dobrym rozwiązaniem może okazać się np. specjalna, wytrzymała i bardzo przewiewna siateczka. Nie będzie ona jednak tak wygodna i wytrzymała.

Oparcie i regulacje

O regulacjach już wspominaliśmy. Pamiętajmy o tym, że podstawą jest regulowanie nie tylko wysokości danego fotela, ale również jego oparcia. Jeżeli będzie on posiadał odchylania oparcia oraz np. samego siedziska, dzięki czemu ktoś będzie mógł się na nim odrobinę rozłożyć – na pewno nie jednak osoba doceni to podczas małej przerwy. Do tego, warto pamiętać o zagłówku, najlepiej regulowany. Bardzo poprawia on komfort pracy czy rozrywki w danym fotelu.

Wróćmy jednak do samego oparcia. Już wiemy, z jakiego materiału powinno być wykonane, co jednak w jego przypadku jeszcze się liczy? Pamiętajmy o odpowiednim wyprofilowaniu oparcia, ze szczególnym uwzględnieniem miejsca na lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Wszystko po to, aby samych problemów z kręgosłupem było jak najmniej. Pamiętajmy, że po samym zakupie, jeżeli coś będzie nie tak, również możemy się „ratować” – w wielu sklepach znajdziemy specjalne poduszki czy podkładki do foteli biurowych, które poprawiają komfort pracy w nich.

Wytrzymałość

Pamiętajmy o tym, że w wielu przypadkach fotel jest zakupem na lata — czy to w przypadku zakupów prywatnych, czy firmowych. I chyba lepszym rozwiązaniem jest kupienie porządnego fotela na wiele lat niż wymienianie go co 24 miesiące? Kupując fotel, sprawdźmy nie tylko jakość materiału, z którego zostało wykonane siedzisko czy oparcie, ale również skupmy się na samych mechanizmach – czy wyglądają solidnie, czy działają bez problemów? Tarcia czy inne problemy z mechanizmem w przypadku jego nowości nic dobrego nie wróżą. Jeżeli mamy taką opcję – warto również dokupić dodatkową gwarancję (w przypadku dobrej ceny) lub zdecydować się na model, który po prostu sam z siebie posiada dłuższy okres gwarancyjny.

E-krzeslo.com.pl – szeroki wybór w dobrej cenie

Skoro już wiemy czego szukać, zostaje jedno pytanie – gdzie rozpocząć takie poszukiwania? Naszym zdaniem doskonałym miejscem będzie właśnie sklep E-krzeslo.com.pl – posiada on nie tylko bardzo szeroką ofertę, nawet dla osób z ograniczonym budżetem, ale również ceny uznaliśmy z bardzo atrakcyjne. Zresztą, zapraszamy do samodzielnego sprawdzenia. Gwarantujemy, że nie będzie to dla nikogo czas zmarnowany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *