Zadbaj o swój kręgosłup – jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy biurowej?

Zadbaj o swój kręgosłup – jak wybrać odpowiednie krzesło do pracy biurowej?

​Czy odpowiednie krzesło biurowe w ogólnie jest aż tak niezbędnym sprzętem? Odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście, że tak. Jeżeli spędzamy w nim przynajmniej 8 godzin dziennie, intensywnie pracując, to zdecydowanie się na nieodpowiednie krzesło może nie tylko uprzykrzać nam pracę i źle wpływać na naszą efektywność, ale ostatecznie może doprowadzić do bólu i problemów z kręgosłupem. Jak więc temu zaradzić?

Odpowiedz jest niezwykle prosta – musimy po prostu zdecydować się na odpowiednie krzesło. Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to kwestia prosta i oczywista, dlatego też przedstawimy tu kilka rad i zasad, które pomogą Wam wybrać odpowiednie krzesło do pracy biurowej.

Kółka i stabilność

Naszym zdaniem najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na fotel obrotowy. Oczywiście istnieją również fotele i krzesła tzw. stacjonarne, jednak w przypadku pracy w biurze czy w naszym własnym, domowym gabinecie – wygodniejszym rozwiązaniem zapewne okaże się fotel z kółkami. Same kółka warto wybrać z myślą o podłożu, po jakim fotel będzie się poruszał – twardym lub miękkim (np. dywan). Taką opcję wyboru oferuje np. sklep E-krzeslo.com.pl.

Dodatkowo warto pamiętać o stabilności fotela. Musi on mieć przynajmniej pięć kółek, które powinny być przymocowane do odpowiednio szerokiej ośmiorniczki.

Regulowana wysokość i podłokietniki

To kolejna kwestia, która jest podstawą. W przypadku krzeseł stacjonarnych nie mamy takiej możliwości, dlatego tak wiele osób decyduje się na fotele obrotowe – chodzi oczywiście o możliwość regulowania wysokości fotela. Jest to niezbędne w momencie, jeżeli korzystać z niego będzie więcej, niż jedna osoba. Pamiętajmy, że optymalną pozycję otrzymujemy wtedy, gdy nasze nogi zginają się w kolanach pod kątem prostym, a całe nasze stopy przylegają do podłogi.

Jednak wysokość samego fotela to nie wszystko. Kolejnym ważnym aspektem są podłokietniki. Absolutną podstawą jest sama ich obecność, lecz warto zdecydować się na fotel, który posiada je wraz z opcja regulacji ich wysokości. Dzięki temu będziemy mogli dostosować je idealnie do naszych potrzeb a nasza praca będzie jeszcze wygodniejsza.

Materiały

To kolejny z kluczowych aspektów, na który musimy zwrócić uwagę. Koniecznie powinniśmy zdecydować się na materiał zarówno wytrzymały, jak i – co jest chyba jeszcze ważniejsze – oddychający. Najlepszą opcją okaże się oczywiście naturalna skóra, lecz pamiętajmy, że ma ona również wpływ, i to znaczący, na cenę fotela. Jeżeli nie możemy sobie na taki fotel pozwolić, warto przemyśleć również opcję fotela, którego oparcie wykonane jest z przewiewnej siateczki. Dzięki temu nasze plecy nie będą się nadmiernie pocić, co w przypadku pracy po przynajmniej 8 godzin dziennie może okazać się niezwykłą udręką.

Oparcie

Tak, to kolejny aspekt, o którym nie możemy zapominać. Wiemy już, że powinno być przewiewne i oddychające – za to nasze plecy będą nam wdzięczne. Za co wdzięczny będzie jednak sam kręgosłup? Oczywiście za to, że oparcie będzie profilowane i odpowiednio dopasowane. Zacznijmy od tego, że powinno być dopasowane do naszego wzrostu – muszą zwrócić na to uwagę zwłaszcza osoby, które są bardzo wysokie. Dodatkowo oparcie musi być dopasowane do naszego odcinka lędźwiowego – powinno być odpowiednio wypukłe. Nie można też zapominać o łopatkach – do nich też powinniśmy dobrać odpowiedni fotel.

Siedzisko

To ostatni element, o którym wspomnimy. Siedzisko nie powinno być zbyt twarde. Dodatkowo jeżeli będzie zbyt płytkie lub zbyt głębokie, to nasze ciało będzie odczuwało duży dyskomfort podczas długotrwałego użytkowania.

Gdzie kupić dobry fotel?

Skoro wiemy już jakie elementy są najważniejsze i na co zwracać uwagę podczas wyboru i zakupu krzesła biurowego, powstaje jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie – gdzie właściwie powinniśmy ich szukać? Odpowiedź jest prosta – już teraz serdecznie zapraszamy Was do odwiedzenia wspomnianego już sklepu E-krzeslo.com.pl. Znajdziecie tam setki modeli foteli biurowych do wyboru. Niezależnie od budżetu, którym operujecie – na pewno w ich ofercie uda Wam się znaleźć wygodny i odpowiednio dopasowany fotel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *