Jak urządzić poczekalnię przy gabinecie lekarskim? Poradnik, część 1

Jak urządzić poczekalnię przy gabinecie lekarskim? Poradnik, część 1

Już niebawem będziesz otwierał swój pierwszy gabinet lekarski? To z pewnością wielkie wydarzenie, które wymusza dbałość o wiele szczegółów. Przede wszystkim bardzo ważna będzie poczekalnia, bo to tam wielu pacjentów będzie każdego dnia oczekiwało na to, aż lekarz ich przyjmie. Warto zadbać o to, aby była jak najbardziej wygodna i funkcjonalna, bowiem to znacznie polepszy opinię samego lekarza w oczach pacjentów. 

Wygodne krzesła
To niewątpliwie jedne z najważniejszych elementów, o którym nie można zapominać. Niekoniecznie musisz inwestować krocie w bardzo drogie fotele, ale z pewnością krzesła tapicerowane muszą być. Zdecydowanie radzimy tutaj unikać niewygodnych i twardych rozwiązań, bowiem jeśli ktoś będzie musiał na nim siedzieć godzinę czasu, to niestety na pewno zadowolony nie będzie. Obecnie bez większych problemów można kupić wygodne krzesła stosunkowo tanio, a następnie umieścić je w poczekalni.

Krzesła to nie wszystko
Kolejna sprawa to zadba o to, aby pacjenci się nie nudzili. Warto jest wyłożyć na stoliku jakieś czasopisma branżowe, niekoniecznie w tematyce medycznej, ale różne, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dzięki temu czas mija zdecydowanie szybciej. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w poczekalni ekspresu do kawy oraz drobnego poczęstunku w postaci ciasteczek. To wszystko może wydawać się zbyt przesadzone, jednakże dzięki temu Twój gabinet będzie mógł się znacząco wyróżnić na tle wszystkich innych. To bardzo ważne i zdecydowanie radzimy Ci się temu bliżej przyjrzeć. Tym bardziej, że wbrew pozorom tego typu sprawy nie są specjalnie drogie i na pewno mogą się przydać.
Wiele osób bardzo mocno zaniedbuje wszelkiego rodzaju poczekalnie i zazwyczaj po prostu wstawia tam kilka tanich i niewygodnych krzeseł. Niemniej jednak czasami warto jest postawić na coś więcej, niż spełnienie obowiązku posiadania tego typu pomieszczenia. Należy traktować swoich pacjentów od samego początku jak najlepiej, bowiem to mocno wpływa na ich opinię o Tobie i na pewno będzie jeszcze lepiej odbijało się na ilości osób, które będą się do Ciebie zgłaszały. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *